PREZES TPPW O 100 ROCZNICY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

17 listopada przedstawiciele uczniów klas pierwszych brali udział w prelekcji poświęconej zbliżającej się 100 rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Spotkanie poprowadził członek Prezydium Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 i jednocześnie Prezes Oddziału Wielkopolskiego TPPW pan Wawrzyniec Wierzejewski, którego dziadek Jan i wuj Wincenty Wierzejewscy byli powstańcami.

 

Czytaj więcej: PREZES TPPW O 100 ROCZNICY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

„POEZJA WĘDRUJĄCA” NA 11 LISTOPADA

Przez wiele lat uczniowie naszej szkoły Święto Niepodległości obchodzili udziałem w uroczystościach na placu Wolności w Poznaniu.

W tym roku jednak uczniowie wzięli udział w projekcie „Lokomotywa dziejów” – Poezja w pociągach retro na trasie Poznań-Wągrowiec-Poznań. Był to przejazd pociągiem „Cysters” ciągnionym przez parowóz z wagonami 3 klasy. Nasza szkoła znalazła się w grupie wielu organizatorów.

Pojechało 12 uczniów i 2 nauczycieli. Podczas przejazdu uczniowie recytowali wiersze poświęcone kolei np. „Lokomotywa” Juliana Tuwima, także w gwarze poznańskiej, śpiewano piosenki np. „Wsiąść do pociągu byle jakiego”, „Jedzie pociąg z daleka” itp.

Czytaj więcej: „POEZJA WĘDRUJĄCA” NA 11 LISTOPADA

PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ

Dzisiaj uczniowie klas pierwszych wysłuchali prelekcji pana Piotra Szelągowskiego, absolwenta Technikum Kolejowego i Prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego. Tematem spotkania byli „Żołnierze wyklęci, dlaczego wyklęci?”.

Czytaj więcej: PATRIOTYCZNIE W PIWNICY ARTYSTYCZNEJ

PRZYSZLI KOLEJARZE NA WYKŁADZIE

6 listopada w godzinach 13.00-15.00 uczniowie klasy 1A, 2F i 3F w zawodach kolejowych, wysłuchali wykładu pana Ryszarda Jaworskiego, który specjalnie przyjechał do nas do szkoły z Warszawy, z firmy KOLEN.PL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA, aby przedstawić działanie i zastosowanie dwukierunkowego ogranicznika niskonapięciowego TZD-1NR, który przeznaczony jest do instalowania w systemie uszynień grupowych w układzie otwartym w odniesieniu do konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej prądu stałego oraz do uszynień otwartych obiektów inżynieryjnych wymagających uszynienia.

Czytaj więcej: PRZYSZLI KOLEJARZE NA WYKŁADZIE

KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

6 listopada w Piwnicy Artystycznej odbyło się spotkanie, którego bohaterem był absolwent szkoły z 1982 roku Józef Smurawa. Przez prawie dwadzieścia lat był pracownikiem więziennictwa. O swojej pracy napisał książkę „Ja klawisz, czyli raczej wesołe historie”. I to właśnie było przedmiotem rozmowy z naszymi uczniami.

Czytaj więcej: KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521