Dzień Dobrego Słowa

13 marca, czyli kolejny Dzień Dobrego Słowa.

W tym miesiącu skupiliśmy się na działaniach poza szkołą, wzbudzając zdziwienie, radość, uśmiech przechodniów. Nasi dzielni Wolontariusze rozdawali przechodniom tradycyjne listy, często napisane ręcznie, w pięknie zaprojektowanych i ozdobionych kopertach. Zdziwione lub rozkojarzone w popołudniowym gwarze i pośpiechu miny napotkanych osób szybko zmieniały się... Na twarzach pojawiał się mniej lub bardziej szeroki uśmiech, słychać było głośny, radosny śmiech i różne pytania ( np. "Czy to za darmo?"). Pojawiali się także ci, którzy podbiegali do naszej "zsk-owej" młodzieży z prośbą, aby także oni mogli otrzymać list "Dla wyjątkowej osoby"!

\"Dzień Dobrego Słowa\"
\"Dzień Dobrego Słowa\"
\"Dzień Dobrego Słowa\"
\"Dzień Dobrego Słowa\"
\"Dzień Dobrego Słowa\"
\"Dzień Dobrego Słowa\"
"Dzień Dobrego Słowa"

Czytaj więcej: Dzień Dobrego Słowa

Podziękowania dla uczniów ZSK

14. III - Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

W Zespole Szkół Komunikacji będziemy obchodzić ten dzień, w środę, 14 marca 2018r. Poniżej przedstawiamy harmonogram imprezy:

„Loteria matematyczna 3,1415926...”

Duże przerwy, I piętro

Opiekun: Małgorzata Mizerka

„Rebusy matematyczne”

Wszystkie przerwy, od godz.9:35-12:30,

Zadania będą rozwieszone na korytarzach

Rozwiązania oddajemy w sali 18

Opiekun: Alicja Gizelska

X Mistrzostwa Szkoły w SUDOKU

Lekcja 2, godz. 8:50, sala 32

Zapisy: Małgorzata Rękoś

II Mistrzostwa Szkoły w "2048"

Lekcja 4 godz. 10:40, pracownie komputerowe 50/51

Zapisy: Katarzyna Prętka

IV Turniej Szkolny SPEEDCUBINGU

Lekcja 6, godz. 12:15, pracownie komputerowe 50/51

Zapisy: Dorota Szypko

 

… i inne niespodzianki

Wyniki i wręczenie nagród: godz. 13:15, vis-à-vis biblioteki

Zapraszamy wszystkich uczniów ZSK

 

SUKCESY RECYTATORSKIE

„Co czytałaby Zamoyska, gdyby żyła dzisiaj?” - takie zadanie postawiono uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania pod nazwą „Czytanie z Zamoyską”.

Wśród 30 recytatorów, którzy przybyli do XXV Liceum Ogólnokształcącego w dniu 1 marca, znaleźli się nasi uczniowie: Laura Gromko, Piotr Maik z klasy 2b, Krzysztof Międza, Mikołaj Suchorski z klasy 1a oraz Jacek Śrama z kl. 2a. Uczniowie z sukcesami reprezentowali Zespół Szkół Komunikacji w tej trudnej trzyetapowej rywalizacji.

Piotr Maik sugestywnie udowodnił, że dedykacją do „Fausta” Goethego zasługuje na I miejsce w rywalizacji recytatorów, Krzysztof Międza zdobył II miejsce za interpretację „Raportu z oblężonego miasta” Zbigniewa Herberta oraz wyróżnienie za piękne „czytanie Zamoyskiej”.

Relacja fotograficzna już wkrótce.

Cieszymy się, jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesu na niwie recytatorskiej!

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK

Piątek 9. lutego był kolorowym, głośnym i zwariowanym dniem w naszej szkole. Po raz kolejny nauczyciele języków obcych zorganizowali szereg atrakcji w postaci konkursów językowych, plastycznych czy na potrawę kuchni angielskiej, amerykańskiej, niemieckiej lub hiszpańskiej. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności językowe w potyczkach językowo-informatycznych oraz recytatorskich. W świetlicy szkolnej mogliśmy podziwiać wspaniałe stroje uczniów przebranych za znane postacie. Dla tych, którym mało było smaków świata zorganizowano herbatkę po angielsku i mini konkurs z łakociami po niemiecku. Równie ciekawym wydarzeniem były zajęcia z Cyrylicy przeprowadzone przez zaproszonego gościa z Instytutu Filologii Słowiańskiej. Na zakończenia dnia spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej, gdzie nagrodziliśmy zwycięzców w poszczególnych konkursach i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Poniżej fotorelacja z dnia językowego

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSK

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521