Komunikat Dyrektora

Informujemy, że w dniu dzisiejszym, podczas prac remontowych prowadzonych na dachu budynku do sali lekcyjnej spadła część sufitu. W wyniku wypadku lekko poszkodowanych zostało sześciu uczniów. Dyrektor szkoły zawadomił odpowiednie służby, a miejsce zabezpieczono. Zajęcia lekcyjne odbywają się według planu.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Współpraca z UAM

W dniu 26 czerwca 2014 roku Dyrektor ZSK pan Ryszard Pyssa podpisał porozumienie o współpracy z Wydziałem Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpraca dotyczyć będzie klasy medialnej, czyli 1 La. W ramach porozumienia uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na UAM, pracach kół studenckich oraz wspólnie ze studentami podejmną się realizacji projektu. 

Filmowa gra miejska

 

gramiejska

Klasy filmowe ZSK zagrają w filmy!

23 września pod Kinem Muza oraz w 11 innych miastach Polski kilkadziesiąt drużyn stanie do rywalizacji w Filmowej Grze Miejskiej. Wśród uczestników uczniowie klas 2la i 3la, a Bartek Królikowski z 2la jest współorganizatorem i koordynatorem medialnym przedsięwzięcia.

Filmowa Gra Miejska to interaktywny spacer po mieście śladami niezapomnianych filmów. Uczestnicy gry mają okazję do przypomnienia sobie filmowych sloganów, legendarnych bohaterów, czy ulubionych gagów. Gra jest doskonałą okazją do przyjrzenia się nie tylko filmowym hitom, ale również pozwala odświeżyć spojrzenie na Poznań i pokazać, że przy odrobinie wyobraźni lokalne atrakcje mogą rozwinąć swój filmowy potencjał (na przykład dlaczego nie powiązać Imienia Róży z... Biblioteką Raczyńskich?).

Akcji patronują Kino Muza, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Trzymamy kciuki za naszych uczestników!

Rok działalności Akademii CISCO

cisco-rok

Już od roku w naszej szkole działa Akademia CISCO. W ramach zajęć oferuje ona naszym uczniom szerokie możliwości międzynarodowej certyfikacji.

- IT Essentials
- CCNA Discovery (4 semestry)
- CCNA Exploration (4 semestry)
- CCNA Security

Oferowane przez Akademie certyfikaty są uznawane na całym świecie, bezterminowe i umożliwiają podejście do specjalistycznych egzaminów sieciowych CCENT i CCNA. Absolwenci Akademii charakteryzują się bardzo dobrą znajomością zagadnień sieci komputerowych, swobodnie potrafią je tworzyć jak i administrować.

Do Akademii nabór jest prowadzony w sposób ciągły. Zapytania i zapisy proszę kierować do Administratora Akademii p. Przemysława Starosty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Katarzynki w ZSK

Tradycyjnie w ostatni listopadowy weekend każdego roku budynek Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu przy ul. Fredry 13 przeżywa oblężenie gości. Najlepsze technikum w Wielkopolsce w te dni przypomina o swoich kolejowych tradycjach i z okazji święta patronki kolejarzy św. Katarzyny zaprasza do siebie młode i starsze pokolenia poznaniaków, zwłaszcza mających sentyment do kolei, szczególnie do tej w miniaturze.

Działający przy szkole Poznański Klub Modelarzy Kolejowych, któremu prezesuje dyrektor szkoły, organizuje wystawę modeli i pokazy makiet. W tym roku poznańscy modelarze, wśród których jest wielu uczniów i absolwentów szkoły, zaprezentują 4 makiety kolejowe, w tym najnowsze swoje dzieło – makietę stacji Międzychód Letnisko, wyróżnioną na ostatnich targach modelarskich Hobby statuetką prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Prezentowana będzie również kolej ogrodowa, makieta samochodowa, a także kolekcje modeli i dioram. Wystawę i makiety będą czynne w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-18.00.

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521