Lokomotywa wielkopolskiej oświaty

FaceBook
Opublikowano Ryszard Pyssa
W XXI edycji prestiżowego Rankingu Liceów i Techników miesięcznika "Perspektywy" Technikum Komunikacji, po raz dziewiąty z rzędu, zdobyło tytuł najlepszego technikum w Wielkopolsce, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i czwarte w rankingu maturalnym. Uroczysta ogólnopolska gala odbyła się w czwartek, 10 stycznia 2019 r. w Warszawie. Były dyplomy, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, a nawet deszcz confetti na zakończenie uroczystości. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych. Dzień później, w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbyła się wielkopolska gala, gdzie gratulacje najlepszym liceom i technikom w Wielkopolsce składała Pani Elżbieta Leszczyńska - Wielkopolski Kurator Oświaty.
Sukcesy cieszą ale też zobowiązują do wytężonej pracy zarówno uczniów, szczególnie tegorocznych maturzystów,  jak i grona pedagogicznego.
Gratulacje napływają z całej Polski, poniżej cytujemy jedno z nich.
"Z przyjemnością przeczytałem o zajęciu miejsca w ścisłej czołówce rankingu na najlepszą szkołę średnią i uznania Technikum Komunikacji za najlepszą szkołę techniczną w Wielkopolsce. Jest to o tyle istotne, że od wielu lat Technikum Komunikacji znajduje się (w swojej kategorii) na czele tego rankingu. Dla mnie to jest największy sukces - bo raz osiągnąć doskonały wynik można przypadkiem, ale jak jest to zjawisko powtarzalne - a tak jest przecież w przypadku Technikum Komunikacji - to to już nie jest przypadek! To prawdziwa lokomotywa wielkopolskiej oświaty. Gratuluję zarówno nauczycielom, kadrze kierowniczej, jak i młodzieży, która podtrzymuje tę dobrą tradycję."

/-/Marek Malczewski

Na zdjęciu: Dyrektor szkoły Ryszard Pyssa wraz z uczniami klasy 2a w towarzystwie prorektora UAM prof. dr hab. Tadeusza Wallasa i redaktor naczelnej "Perspektyw".

Autor zdjęcia: Kajetan Nowak

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521