OŚWIADCZENIE

FaceBook
Opublikowano Ryszard Pyssa

Jako Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu wyrażamy solidarność z protestującymi nauczycielami poznańskich szkół.

Pragniemy wyrazić swój niepokój wobec zmian zachodzących w polskiej oświacie, które w naszym mniemaniu wywołują szereg negatywnych skutków dotykających dzieci, rodziców, dyrektorów oraz nauczycieli. Zapewnienia ministerstwa, iż każdy uczeń znajdzie swoje miejsce w szkole, w sytuacji, gdy do szkół średnich rekrutowani są uczniowie z dwóch roczników, nie uwzględniają ambicji młodych osób, powodują nadmierny stres rodzin związany z rekrutacją i poczuciem chaosu.

Sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się jako grupa zawodowa jest najtrudniejsza od lat. Jednym z jej elementów jest wielokrotnie przywoływana kwestia uposażenia nauczyciela. Jednak deklarowane przez minister Zalewską podwyżki rozłożone na lata, zostaną de facto zniwelowane poprzez zatwierdzone zmiany różnicujące poziom pensum dla nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych na niekorzyść nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Naszym obowiązkiem jest dbanie o wszechstronny rozwój uczniów, wychowywanie mądrych i odpowiedzialnych obywateli. Pragniemy, aby w rozmowie na temat sytuacji polskiej szkoły i współtworzącej ją społeczności nauczycieli, częściej pojawiał się szacunek, manifestowany przez racjonalne zmiany w obrębie edukacji i docenienie naszej pracy nie tylko poprzez słowne deklaracje.

 

Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Komunikacji

im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521