CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Opublikowano Marek Grzegorz Nowak

27 grudnia 2018 roku punktualnie o godzinie 16.40 zawyły syreny, zatrzymały się tramwaje i autobusy, zapalone zostały biało-czerwone race. Właśnie o tej godzinie 100 lat temu powstańcy ruszyli do walki z pruskim zaborcą o swoją i naszą wolność.

Główne uroczystości z okazji rocznicy zwycięskiego zrywu odbyły się przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ul. Królowej Jadwigi. Byliśmy tam ze sztandarem szkoły i sztandarem. Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych – Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego.

Podczas uroczystości społeczność szkolna reprezentowana była przez: Zuzannę Gogolik, Nelę Baum, Alicję Walisz z klasy 1LB, Jolantę Niezborałę, Adama Kowalewskiego, Filipa Bryschaka i Jakuba Stawickiego z klasy 1LA, Wiktorię Nowak, Łukasza Sieradzkiego, Filipa Szymkowiaka, Mateusza Nowickiego, Mikołaja Lewandowskiego, Mateusza Graję, Filipa Rymoniaka wszyscy z klasy 1A, Remigiusza Janickiego, Marcina Stawickiego i Filipa Borowskiego z klasy 1E, Ahmed Osman, Piotr Nowacki, Mikołaj Stańczyk, Joanna Leśniczak, Konrad Malicki, Wojciech Gładysz, Mateusz Bernart, Piotr Cholewicki, Jakub Figat, Maksymilian Żmuda-Trzebiatowski, Paweł Żyła, Aleksandra Szymańska, Witold Szumigała, Damian Rakowicz, Andrei Sokołowski wszyscy z klasy 1D, Kacper Hyżorek z klasy 2A oraz Michała Góralczyka z klasy 4F.

Byliśmy świadkami odznacznia pośmiertnie Orderem Orła Białego generała Stanisława Taczaka - pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego oraz generała Józefa Dowbor Muśnickiego - dowódca Powstania Wielkopolskiego od 16 stycznia 1919 roku do jego zakończenia. Dokonał tego obecny na uroczystości Prezydent Polski Andrzej Duda.

 

 

 

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521