Polsko-ukraiński projekt "Naszą koleją w przyszłość"

FaceBook
Opublikowano Ewa Tarabasz

Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu oraz Odessa College of Transport Technologies w Odessie biorą udział w międzynarodowym projekcie "Naszą koleją w przyszłość", który został dofinansowany w ramach programu "Polsko - Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży" i trwa od 01.06.2018r. do 31.10.2018r. W projekcie udział biorą nie tylko uczniowie klas kolejowych technikum w Poznaniu i Odessie, ale również klas informatycznych technikum oraz XXXII Liceum Ogólnokształcącego.

Tematyką projektu jest przyszłość kolei, a jego głównym celem ukazanie zawodu kolejarza jako przyszłościowego zawodu w świetle nowoczesnych technologii i rozwiązań. Wspólne działania projektowe odbyły się już w Odessie i Poznaniu, podczas których uczniowie mieli możliwość lepiej poznać nie tylko branżę kolejową kraju partnera, ale również jego kulturę.

Uczestnicy projektu wzięli udział w kilku różnorodnych wycieczkach, które stały się inspiracją do aktywnego uczestnictwa we wspólnych działaniach zawodoznawczych. Dotyczyły one możliwości rozwoju kolei oraz posłużyły do upowszechniania szerokich możliwości tego obecnie deficytowego zawodu tak, aby zachęcać młode pokolenia do wybierania kierunków kolejowych.

Podczas działań projektowych powstało wiele produktów, m.in.: publikacja w wersji elektronicznej i papierowej "Polska i ukraińska kolej", która po zakończeniu projektu będzie dostępna w naszych bibliotekach szkolnych, film ukazujący naszą współpracę podczas działań projektowych, prezentacje multimedialne wypracowane podczas wspólnych działań oraz wspólna strona internetowa naszego projektu www.zsk.poznan.pl/ukraine2018

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521