Przepis na szkolny diament?

FaceBook
Opublikowano Ryszard Pyssa

  Wystarczy solidna szkoła, nauczyciele przyjaźnie wymagający, wzajemna życzliwość, a wtedy zawarty w uczniach żar, żądza wiedzy, twórczy impet przemieni zwykłe świecidełka w prawdziwe, drogocenne kamienie! No i oczywiście, towarzysząca tym działaniom maksyma, że na­wet jeśli pośród miliona mi­liardów ka­mieni zna­lazłbyś je­den diament, to uwierz, że warto!

Tych diamentów o olśniewających kształtach w Zespole Szkół Komunikacji jest naprawdę dużo i to one właśnie przyczyniły się do uzyskania przez naszą szkołę tytułu „Wielkopolskiej Szkoły Roku”! Jesteśmy dumni z Was i nas!

Informacje o tym wydarzeniu możecie znaleźć na stronie Gazeta Wyborcza oraz TVP

 

 

25 września 2018 r. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, z okazji uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, odbyła się Gala wręczenia nagród i wyróżnień na podsumowanie III edycji konkursów o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

Ich organizatorem był Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Departament Edukacji i Nauki Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu

Celem Konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych zjednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Natomiast celem Konkursu o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku jest uhonorowanie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań.

Miło Was poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku”, a w nagrodę dwadzieścia tysięcy złotych.

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521