XI MARSZ PAMIĘCI

FaceBook
Opublikowano Agnieszka Brych

9 kwietnia 2017 roku 9. uczniów (Adrian Antkowiak, Franciszek Arciszewski, Jan Biały, Jakub Fabisz, Olgierd Grochowski, Grzegorz Jaskuła, Paweł Palacz, Mikołaj Wojtyś, Mikołaj Woźniak) i dwóch opiekunów (Agnieszka Brych i Marek G. Nowak) naszej szkoły wzięło udział w XI Marszu Pamięci. Jest to projekt realizowany w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Współpracy ze Wschodem „Memoramus”. Młodzież ma możliwość zobaczenia na żywo miejsc, o których uczy się na lekcjach historii, wspomnienia i oddania hołdu ofiarom zbrodniczego systemu komunistycznego.

Oprócz udziału we wspólnym marszu, wraz z młodzieżą rosyjską, uczniowie poznali także historię Kresów Wschodnich, byli na miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu, w pobliżu nieczynnego lotniska Siewiernyj, zwiedzili Smoleńsk, odwiedzili Dom Polski w Smoleńsku, a w drodze powrotnej zatrzymali się w Nowogródku. Tu zobaczyli miejsca związane z Adamem Mickiewiczem: dworek rodzinny, kopiec usypany z ziemi przywiezionej ze wszystkich miejsc, w których przebywał poeta oraz ruiny zamku Mendoga i jezioro „Świteź”.

            Wyjazd był żywą lekcją historii oraz patriotyzmu. Będziemy pamiętać!

IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI
IX MARSZ PAMIĘCI

 

© 2013 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego | Biuletyn Informacji Publicznej
ul. Fredry 13, 61-701 Poznań, tel. 61 852 06 42, fax 61 851 01 19 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. | NIP: 778-13-82-559 | REGON: 639801521