X

Pomoc

Logowanie (login i hasło):

Ekologia w ZSK

Polsko-niemieckie warsztaty oraz konferencja dla poznańskich szkół średnich

Warsztaty-22-24.10.2008, konferencja- 07.11.2008

Z okazji ogłoszonego przez władze miasta Poznania Roku Klimatu i Środowiska 2008 Zespół Szkół Komunikacji i Stowarzyszenie Regionet, jako polska jednostka centralna Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), zorganizowały polsko-niemieckie warsztaty pt. „Alternatywne źródła energii i ich zastosowanie” w połączeniu ze szkoleniem, jak realizować podobne projekty polsko-niemieckie przy wsparciu PNWM.

Warsztaty adresowane były do nauczycieli i uczniów szkół średnich miasta Poznania i okolic. Zajęcia odbywały się w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu, na ul. Fredry 13

W dniu 7 listopada w auli Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa odbyła się konferencja pt. "Alternatywne źródła energii, technologie energooszczędne i ich znaczenie dla ochrony środowiska i klimatu", zorganizowana przez Zespół Szkół Komunikacji we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym, Politechniką Poznańską i Wydziałem Ochrony Środowiska UM Poznania

Patronat honorowy, zarówno nad warsztatami, jak i konferencją objął Prezydent Miasta Poznania.

Zobacz zdjęcia z imprezy

Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej naszym sponsorem

Działania ekologiczne w naszej szkole sponsorowane przez GFOŚiGW

W pierwszym półroczu 2007r odbyły się dwa etapy szkolnego konkursu pt. „Formy ochrony przyrody Wielkopolski”. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas pierwszych ( 6 klas – 180 osób ). W dniu 25 października 2007r odbył się finał konkursu , w którym rywalizowało dziewięcioro reprezentantów z klas: II LA, II LB, II LC, II TA, II TB, II TC .

Zwycięzcą został Piotr Samol z kl. II LC. Finaliści otrzymali nagrody książkowe.

Zobacz zdjęcia:

W czerwcu odbyły się wycieczki ekologiczne: dwie do Wielkopolskiego Parku Narodowego. W dniu 16 X 2007r czterdziestu uczniów przygotowujących się do matury z biologii i geografii uczestniczyło w wycieczce do rezerwatu „ Meteoryt Morasko”, po którym oprowadzał nas przewodnik z PTOP „Salamandra”.

Ta sama grupa odwiedziła palmiarnię w dniu 8 XI 2007r.Ponad to 23 X 2007r w szkole miała miejsce prelekcja na temat nietoperzy. Wygłosił ją przedstawiciel PTOP „Salamandra”.

Zobacz zdjęcia:

Ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na rok 2007 sfinansowano także dwa wyjścia na wystawy do Biblioteki Ekologicznej oraz książki przyrodnicze do biblioteki szkolnej.

Zobacz zdjęcia:

Przygotowała: mgr Danuta Bilicka